Strona Główna Forum Artykuły Linki Kontakt Zasady Mój zwierz Stosujemy pliki cookies (więcej TUTAJ). Jeżeli sobie tego nie życzysz wyłącz je lub opuść stronę.Kwietnia 28 2024 09:21:36
Nawigacja
Galerie dzieci
Forum
Artykuły
100 najlepszych
100 komentowanych
FAQ
Linki
Kontakt
Szukaj
Mój zwierz



Użytkownicy Online
Zdjęcia Dzieci - Moje Dziecko- Fotografie Dzieci!
WITAMY:
Servicexvw
jako nowego użytkownika.

Zarejestrowanch Uzytkowników: 914

Super Administratorzy: 1
Administratorzy: 0
Użytkownicy: 913

Użytkownicy Online:

Majeczka 1 tydzień
genia 1 tydzień
Bunia 1 tydzień
piotr 1 tydzień
babcia 1 tydzień

Gości Online: 17

Twoje IP to: 18.117.158.47

Zdjęcia dzieci 2234
Galerie 35
Kategorie Forum 33
WÄ…tki na Forum 39
Posty na Forum 317
Komentarzy 2049
Artykuły 11
Ciekawe Strony 7
Postów w Shoutbox 478
Ostatnie Komentarze
babcia dnia stycznia 14 2022 18:40:13

Będzie wielki podróżnik!
Zobacz Komentarze Galerii
piotr dnia września 09 2020 21:36:51

Tak zasuwa, że aż spoodnie gubi...
Zobacz Komentarze Galerii
babcia dnia lutego 24 2019 22:38:51

Dobrze zaczyna młody!
Zobacz Komentarze Galerii
Bunia dnia stycznia 30 2019 14:51:30

Ach czemu większość maluchów ma tak śliczne oczka!
Zobacz Komentarze Galerii
piotr dnia grudnia 28 2018 20:33:47

Pobawiłbym się też...
Zobacz Komentarze Galerii
Partnerzy

Dzięki tym banerom żyjemy!

To nasi transportowi sponsorzy, którzy oferują ładunki i przewozy jak również finansowanie. Jeżeli więc lubisz czytać o transporcie, technice transportowej i historii transportu, możesz zajrzeć. Także gdy szukasz możliwości przewiezienia ładunku Tu znajdziesz różne różności. Wystarczy zajrzeć: giełda transportowa,łšdunki, może to jest to? l
A jak nie to mamy też coś innego dla każdego coś miłego: Zastosowania MES mam nadzieję, że się spodobal
Zobacz Temat
Zdjęcia Dzieci - Moje Dziecko- Fotografie Dzieci! | Ratunku POMOCY! | Ma wysypkę (gorączkę, biegunkę, ból brzucha.....)
Autor zapalenie krtani
maama
Użytkownik

Postów: 13
Miejscowość: konin
Data rejestracji: 01.09.08
Dodane dnia 08-10-2008 14:40
czy zapalenie krtani może dzidziuś złapać z 'ulicy',czy raczej musiał mieć kontakt z chorobą w jakiś sposób(tzn.bliższy kontakt np.te same zabawki,buziak itp.),czy któraś z Was to przeszła ze swoim Maluchem?To straszne...jak ulżyć maluchowi?
Autor RE: zapalenie krtani
piotr
Super Administrator

Postów: 76
Data rejestracji: 17.05.07
Dodane dnia 09-10-2008 19:23
Przeczytałem:
Zapalenia krtani u małych dzieci nie muszą poprzedzać żadne dolegliwości. Nagle, najczęściej w nocy, dziecko dostaje ataku szczekającego kaszlu, z trudem łapie powietrze. Przyczyną objawów może być zarówno zapalenie nagłośni (część krtani) wywołane w 90% przypadków przez bakterie, jak też tzw. podgłośniowe zapalenie krtani (najczęściej wywołane przez wirusy), będące typowymi stanami zapalnymi tego narządu, u dzieci pomiędzy 1. a 8. rokiem życia. Szybko narastająca duszność, rszczekającyr1; kaszel, wysoka gorączka, wdech powietrza, któremu towarzyszą odgłosy r piania kogutar1; - wymagają natychmiastowej intensywnej pomocy lekarskiej i wezwania pogotowia.
Zanim przyjedzie pogotowie.
Możesz też odkręcić kurki z gorącą wodą w umywalce lub nalać jej do miednicy i tak umieścić dziecko r11; najlepiej pod ręcznikiem, aby wdychało ciepłe i wilgotne powietrze. Jeśli atak przejdzie umieszczamy dziecko w ciepłym, dobrze nawilżonym nawilżonego pomieszczeniu (mokre ręczniki na kaloryferach!). Gdy przyjedzie pogotowie dziecko otrzyma najpewniej lek sterydowy, który zmniejszy obrzęk krtani.
Ostre zapalenie nagłośni u dziecka (epiglottitis acuta)
To ciężkie schorzenie, wywołane jest głównie przez Haemophilus influenzae u dzieci między 2 a 7 rokiem życia. Jak już wspomnieliśmy - budowa krtani dziecka, łatwość narastania obrzęku i skurczu krtani powodują, że objawy mogą pojawiać się nagle i szybko nasilać, prowadząc do duszności wdechowo-wydechowej. Ból gardła, gorączka, chrypa lub bezgłos, trudności w połykaniu, ślinotok, ksztuszenie się płynami są pierwszymi objawami tego zakażenia. Dziecko wymaga szybkiej interwencji lekarskiej i powinno być zawsze hospitalizowane, najlepiej w oddziale laryngologii dziecięcej.

A sam mogę dodać, że jak zawsze spokojnie i bez paniki- sprawdź -ma lekką chrypkę czy z trudnością mówi. To pierwsze to może delikatne herbatki np. rumianek. Jeżeli umie płukać usta to szałwia. Jeżeli ma mocno zaczerwienione gardło to polecam jednak pediatrę - przepisze lekki syrop.
Najczęściej jest to skutek pojawienia sie ogrzewania w okresie jesiennym - sucho + idealne warunki dla bakterii.
Edytowane przez piotr dnia 09-10-2008 19:24
Autor RE: zapalenie krtani
maama
Użytkownik

Postów: 13
Miejscowość: konin
Data rejestracji: 01.09.08
Dodane dnia 10-10-2008 20:40
Dziękuję Panie Piotrze,za odpowiedź.Mi pani doktor doradziła również ubranie dziecka ciepło i otworzenie okna.Madzia miała atak kaszlu tej samej nocy,no i zrobiłam 'jacksona' tzn.założyłam czapkę i w kocu wystawiłam ja prawie na parapet taka byłam wystraszona,bo nie wiedziałam czy oddycha czy nie,ale to 'uderzenie'chłodnego powietrza i zaraz złapała oddech.W ogóle to dużo przez te dni byłyśmy na dworze,pilnowałam zeby się jeszcze do tego nie przeziębiła,narazie wszystko jest na dobrej drodze.Dla Mam które jak ja to przechodzą bądź będą(czego nie życzę).Te gorzkie medikamenty dość łatwo jest podać ze śliwkami(są dość kwaśne i to chyba idzie w parze ) dawkując z łyżeczką śliwek,ten owoc naprawdę fajnie przytłumia ten posmak goryczy.Madzia normalnie przy obiadku z lekarstwem wymiotowała kiedy poczuła gorycz,ze śliwkami zjada,choć zawsze jeszcze za łyżeczką z lekiem wędruje tycio żeby jeszcze trudniej było wyczuć.
Madzia jeszcze ma piszczący głosik i chrypkę i mam nadzieję że wygna tego pana wirusa,nie chcemy mężczyzn )
Autor RE: zapalenie krtani
piotr
Super Administrator

Postów: 76
Data rejestracji: 17.05.07
Dodane dnia 10-10-2008 22:13
Nie wszyscy faceci są tacy okropni! Dużo zdrowia życzę!
Autor RE: zapalenie krtani
maama
Użytkownik

Postów: 13
Miejscowość: konin
Data rejestracji: 01.09.08
Dodane dnia 13-10-2008 19:40
,czyli mówi pan Panie Piotrze że jeszcze jest nadzieja ...no ale pan wirus chyba wygnany,Madzia odzyskała głos,na ulicy wręcz krzyczy.Kaszelek musimy zbadać czy to nic poważnego,bo mogło się przenieść.Dziękuję,my również życzymy zdrowego zimowania
Skocz do Forum:
Najlepiej oceniane zdjęcia dzieci
WIKI

WIKI

Moje Baby bawi siÄ™
*****
ilość ocen: 20
monikasz27
Mój braciszek Kubuś

Mój braciszek Kubuś

Moje Baby śpi
*****
ilość ocen: 17
EMISIA
MOJA NATALKA

MOJA NATALKA

Moje Baby portret
*****
ilość ocen: 12
monika sam
Aniołek :)

Aniołek :)

Moje Baby portret
*****
ilość ocen: 17
maama
Kaja

Kaja

Moje Baby portret
*****
ilość ocen: 13
dorota1979
Reklama

Szukaj
Google
 
Najczęściej oglądana Fotka
Nocniczki
Nocniczki
Moje Baby
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Ankieta dla Użytkowników
Dzieci to:

Radość i treść życia

Miły dodatek

Strapienie i kłopot

Musisz się zalogować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.
Jeżeli podoba Ci się strona:
WÄ…tki na Forum
Najnowsze Tematy
CZeść i już
Witaj
Witam serdecznie
Problemy ze stronkÄ…
Moj geniusz
Najciekawsze Tematy
Moj geniusz [32]
Karać za złe oc... [28]
Dołóż adminie [23]
No właśnie nie ... [21]
Mam wątpliwości [20]
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Bulbula
01/02/2018 15:29
Wszystkich! Oczywiście, że wszystkich!

Bunia
14/03/2017 14:59
A których jeżeli można wiedzieć

genia
25/12/2016 10:55
Wesołych Świąt!

babcia
20/09/2015 19:14
e... tak średnio

caroline
28/07/2015 11:08
Klachuli nikt nie lubi?

aga
17/09/2014 16:40
Wreszcie jakieś nowe zdjęcia! Choć przyznaję się- niestety nie ode mnie

piotr
09/09/2014 21:07
To ja przepraszam za spam, czasami okropny. Usuwam tak szybko jak potrafiÄ™!

Bulbula
02/09/2014 21:07
Przepraszam to nie spam - tylko nastrój chwili

Bulbula
27/08/2014 17:26
i po lecie... ach jak to leci

Jasiu
14/06/2014 13:57
Pozdrawiam wszystkich - lato już jest blisko

Archiwum
Wydarzenia
PonWtÅšrCzwPiSoNie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Urodziny:

Losowa Fotka
Mój!
Mój!
bobasem
Pomóż jeżeli możesz!
Moje Baby pomaga:
Amelce
Patrykowi
Fundacji Akademia Młodych Mistrzów